Více
  23.6 C
  Czech
  Pondělí 24. června 2024

  Společnost Fortinet uvádí na trh nové vysoce výkonné switche pro bezpečné připojení moderních kampusových sítí

  Zdroj:Fortinet

  Switche FortiSwitch 600 a 2000 poskytují inteligentní, škálovatelnou konektivitu, kterou lze jednoduše propojit s provozem IT na bázi AIOps a s bezpečnostními službami FortiGuard využívajícími umělou inteligenci

  Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), nejvýznamnější světový dodavatel řešení a služeb pro kybernetickou bezpečnost, který je lídrem v oblasti konvergence sítí a zabezpečení, dnes představila dva nové kampusové switche FortiSwitch 600 a 2000. Ty jsou odpovědí na stoupající nároky na připojení a zabezpečení podnikových sítí a nabízí vysoký výkon, inteligentní funkce a bezproblémovou integraci s nástrojem pro správu AIOps společnosti Fortinet a bezpečnostními službami FortiGuard založenými na umělé inteligenci.

  • „Společnost Fortinet dodává bezpečné switche již 20 let, takže má jedinečné předpoklady pro to, aby zákazníkům poskytovala i komplexní řešení bezpečného externího připojení celé sítě LAN. Jako jediný dodavatel nabízíme plně konvergované pevné a bezdrátové sítě a zabezpečení na bázi umělé inteligence prostřednictvím jediné platformy, která poskytuje přehled a zabezpečení od okamžiku, kdy se uživatel nebo zařízení připojí k síti,“ říká John Maddison, marketingový ředitel a výkonný viceprezident pro produktovou strategii společnosti Fortinet.

  Moderní podniková prostředí vyžadují novou úroveň konektivity

  Uživatelé vyžadují rychlejší připojení než dříve a mnoho podniků investuje do bezdrátových přístupových bodů (AP) nové generace, aby vyšší kapacitu zajistily. Starší switche však mnohdy nedokážou držet krok. Pokud podnik chce zajistit dostupnost sítě a pozitivní uživatelskou zkušenost, potřebuje vysoce výkonné switche, které inteligentně koordinují provoz na přístupových bodech a zabraňují vzniku úzkých míst.

  FortiSwitch 600 a 2000: přístupové a páteřní switche pro kampusové sítě

  Nově představená zařízení FortiSwitch 600 a 2000 rozšiřují nabídku bezpečných jednoduše použivatelných škálovatelných switchů společnosti Fortinet. Jsou koncipované tak, aby svým výkonem a hustotou portů splňovaly požadavky moderních podniků a aby je bylo možné rozšiřovat podle rostoucích nároků na konektivitu.

  Řada FortiSwitch 600 představuje zabezpečené přístupové switche pro kampusové sítě s přístupovou rychlostí až 5GE a páteřním připojením 25GE, které optimalizují výkon sítě pomocí inteligentních funkcí pro řízení provozu z přístupových bodů nové generace do klíčových destinací. Řada FortiSwitch 2000 je páteřní kampusový switch určený pro rozsáhlejší a složitější podniková prostředí, na nějž mohou být navázány vysoce výkonné přístupové switche, jako je FortiSwitch 600. Obě zařízení jsou vybavena záložním napájením, jak vyžadují dnešní náročná síťová prostředí.

  Platformový přístup k zabezpečení připojení

  Společnost Fortinet dodává kombinovaná síťová a bezpečnostní řešení pro pevné a bezdrátové sítě LAN již od svého založení před 20 lety. Představené přepínače jsou nejnovějšími přírůstky do platformy Fortinet pro bezpečnou konektivitu, která poskytuje komplexní zabezpečení, řízení přístupu a jednotnou správu celé sítě LAN.

  Zákazníci, kteří užívají NGFW firewally FortiGate jako přepínací kontrolér, eliminují další vrstvy a zároveň mohou využívat bezpečnostní služby FortiGuard s umělou inteligencí, jako je pokročilá ochrana proti malwaru, prevence průniku, sandboxing nebo filtrování internetového provozu. Všechny modely switchů FortiSwitch spolupracují s nástrojem FortiAIOps, tedy umělou inteligencí pro provoz IT. Tento nástroj poskytuje přehled o potenciálních problémech v síti v reálném čase a automatizuje manuální úkony. Sloučení síťových a bezpečnostních funkcí do jediného řešení poskytuje bezprecedentní přehled o celé síti LAN a umožňuje funkce řízení přístupu k síti (NAC), jako je profilování a zavádění nových uživatelů a zařízení, a to bez dalších nákladů.

  Díky tomuto progresivnímu přístupu se Fortinet již tři roky v řadě umisťuje v segmentu „vizionářů trhu“ v magickém kvadrantu Gartner® pro infrastrukturu pevných a bezdrátových sítí LAN a šest let za sebou se stal volbou zákazníků v průzkumu Gartner Peer Insights™ v téže kategorii.

  Další zdroje (v angličtině)

  O společnosti Fortinet

  Fortinet (NASDAQ: FTNT) je hnací silou vývoje kybernetické bezpečnosti a konvergence síťových a bezpečnostních technologií. Jejím posláním je zabezpečit uživatele, zařízení a data na všech místech. Poskytuje tak kybernetickou bezpečnost všude tam, kde ji uživatelé potřebují, a to díky nejrozsáhlejšímu a nejucelenějšímu portfoliu řešení zahrnujícímu více než 50 produktů podnikové třídy. Řešením společnosti Fortinet, která patří k nejrozšířenějším, nejčastěji patentovaným a nejlépe ověřeným na trhu, důvěřuje přes půl milionu zákazníků. Fortinet Training Institute, jeden z největších a nejširších školicích programů v oboru, se snaží všem zpřístupnit vzdělání v oblasti kybernetické bezpečnosti a nové kariérní příležitosti. FortiGuard Labs, elitní výzkumná organizace společnosti Fortinet, vyvíjí a využívá špičkové technologie strojového učení a umělé inteligence s cílem poskytovat zákazníkům včasnou konzistentní ochranu nejvyšší úrovně spolu s informacemi o hrozbách, na něž mohou okamžitě reagovat. Další informace naleznete na stránkách https://www.fortinet.com, v blogu společnosti Fortinet a na stránkách laboratoří FortiGuard Labs.

  Copyright © 2023 Fortinet, Inc. Všechna práva vyhrazena. Symboly ® a ™ označují ochranné známky společnosti Fortinet, Inc., jejích dceřiných a přidružených společností. Mezi ochranné známky společnosti Fortinet patří mimo jiné: Fortinet, logo Fortinet, FortiGate, FortiOS, FortiGuard, FortiCare, FortiAnalyzer, FortiManager, FortiASIC, FortiClient, FortiCloud, FortiMail, FortiSandbox, FortiADC, FortiAI, FortiAIOps, FortiAntenna, FortiAP, FortiAPCam, FortiAuthenticator, FortiCache, FortiCall, FortiCam, FortiCamera, FortiCarrier, FortiCASB, FortiCentral, FortiConnect, FortiController, FortiConverter, FortiCWP, FortiDB, FortiDDoS, FortiDeceptor, FortiDeploy, FortiDevSec, FortiEdge, FortiEDR, FortiExplorer, FortiExtender, FortiFirewall, FortiFone, FortiGSLB, FortiHypervisor, FortiInsight, FortiIsolator, FortiLAN, FortiLink, FortiMoM, FortiMonitor, FortiNAC, FortiNDR, FortiPenTest, FortiPhish, FortiPlanner, FortiPolicy, FortiPortal, FortiPresence, FortiProxy, FortiRecon, FortiRecorder, FortiSASE, FortiSDNConnector, FortiSIEM, FortiSMS, FortiSOAR, FortiSwitch, FortiTester, FortiToken, FortiTrust, FortiVoice, FortiWAN, FortiWeb, FortiWiFi, FortiWLC, FortiWLM a FortiXDR. Ostatní ochranné známky jsou vlastnictvím příslušným subjektů. Společnost Fortinet nezávisle neověřila prohlášení a certifikace, které jsou zde připsány třetím stranám, ani tato prohlášení nezávisle nepotvrzuje. Bez ohledu na jakýkoli případný rozpor nic z výše uvedeného nepředstavuje záruku, garanci, dohodu, závaznou specifikaci nebo jiný závazek společnosti Fortinet ani vyjádření úmyslu jakýkoli závazek uzavřít. Informace o výkonu a další specifikace uvedené v tomto dokumentu se mohou vztahovat k určitým konkrétním prostředím.

  Sledujte nás na sítích

  Práce na home office může bránit v kariérním postupu, myslí si přes 40 % dotázaných zaměstnanců

  Nedávný průzkum společnosti Colliers založený na analýze odpovědí více než pěti set českých zaměstnanců napříč různými odvětvími odhalil, že přes 40 % zaměstnanců považuje práci na dálku za brzdu svého profesního růstu. Zjištění dále naznačují, že je pro zaměstnance důležitější osobní kontakt s kolegy než samotné pracovní prostředí a technologie, které se často považují za samozřejmost, a to ve vysokém standardu.

  Z průzkumu vyplynulo: lidé sice začali využívat AI a strojový překlad – ale cizí jazyky se budou muset stále učit.

  Podle průzkumu, který vypracovali odborníci na vzdělávací technologie z British Council, britské mezinárodní organizace pro kulturní vztahy a vzdělávací příležitosti, a Research Institute of Digital Innovation in Learning (při ODUGlobal, který sídlí na Old Dominion University ve Virginii, USA), 60 % učitelů angličtiny nesouhlasí s tím, že umělá inteligence (AI) a automatizovaný překlad nahradí při výuce jazyků učitele. Mnoho učitelů uvedlo, že jazyky mají hluboký kulturní, sociální a emocionální rozměr a že AI nedokáže nahradit kontakt učitele se studenty.

  Přichází Evala, nový program pro účetní kanceláře

  Srozumitelný, přehledný a snadno ovladatelný. V pátek 1. března vstupuje na český trh nový účetní program Evala s jasným cílem – nabídnout účetním kancelářím a samostatným účetním moderní nástroj pro 21. století. Za vývojem Evaly stojí brněnská společnost Seyfor, jedna z největších IT firem ve střední Evropě.

  Transformace zábavního průmyslu: Jak data science oživuje naše oblíbené streamingové služby

  Datová věda se stala klíčovým prvkem v mnoha oblastech lidského života, přičemž hodnota algoritmů a jejich efektivita jsou neocenitelnými nástroji pro moderní společnost. Jednou z oblastí, kde datová věda vyniká a stala se skutečným uměním, je zábavní průmysl. V tomto článku se zaměříme na úlohu datového analytika a uvedeme několik příkladu využití datové vědy v oblasti zábavy.

  Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

  Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Práce na home office může bránit v kariérním postupu, myslí si přes 40 % dotázaných zaměstnanců

  Nedávný průzkum společnosti Colliers založený na analýze odpovědí více než pěti set českých zaměstnanců napříč různými odvětvími odhalil, že přes 40 % zaměstnanců považuje práci na dálku za brzdu svého profesního růstu. Zjištění dále naznačují, že je pro zaměstnance důležitější osobní kontakt s kolegy než samotné pracovní prostředí a technologie, které se často považují za samozřejmost, a to ve vysokém standardu.

  Z průzkumu vyplynulo: lidé sice začali využívat AI a strojový překlad – ale cizí jazyky se budou muset stále učit.

  Podle průzkumu, který vypracovali odborníci na vzdělávací technologie z British Council, britské mezinárodní organizace pro kulturní vztahy a vzdělávací příležitosti, a Research Institute of Digital Innovation in Learning (při ODUGlobal, který sídlí na Old Dominion University ve Virginii, USA), 60 % učitelů angličtiny nesouhlasí s tím, že umělá inteligence (AI) a automatizovaný překlad nahradí při výuce jazyků učitele. Mnoho učitelů uvedlo, že jazyky mají hluboký kulturní, sociální a emocionální rozměr a že AI nedokáže nahradit kontakt učitele se studenty.

  Přichází Evala, nový program pro účetní kanceláře

  Srozumitelný, přehledný a snadno ovladatelný. V pátek 1. března vstupuje na český trh nový účetní program Evala s jasným cílem – nabídnout účetním kancelářím a samostatným účetním moderní nástroj pro 21. století. Za vývojem Evaly stojí brněnská společnost Seyfor, jedna z největších IT firem ve střední Evropě.

  Transformace zábavního průmyslu: Jak data science oživuje naše oblíbené streamingové služby

  Datová věda se stala klíčovým prvkem v mnoha oblastech lidského života, přičemž hodnota algoritmů a jejich efektivita jsou neocenitelnými nástroji pro moderní společnost. Jednou z oblastí, kde datová věda vyniká a stala se skutečným uměním, je zábavní průmysl. V tomto článku se zaměříme na úlohu datového analytika a uvedeme několik příkladu využití datové vědy v oblasti zábavy.

  Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

  Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací.