Více
  6.6 C
  Czech
  Pondělí 26. února 2024

  Společnost Fortinet uvádí na trh nové vysoce výkonné switche pro bezpečné připojení moderních kampusových sítí

  Zdroj:Fortinet

  Switche FortiSwitch 600 a 2000 poskytují inteligentní, škálovatelnou konektivitu, kterou lze jednoduše propojit s provozem IT na bázi AIOps a s bezpečnostními službami FortiGuard využívajícími umělou inteligenci

  Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), nejvýznamnější světový dodavatel řešení a služeb pro kybernetickou bezpečnost, který je lídrem v oblasti konvergence sítí a zabezpečení, dnes představila dva nové kampusové switche FortiSwitch 600 a 2000. Ty jsou odpovědí na stoupající nároky na připojení a zabezpečení podnikových sítí a nabízí vysoký výkon, inteligentní funkce a bezproblémovou integraci s nástrojem pro správu AIOps společnosti Fortinet a bezpečnostními službami FortiGuard založenými na umělé inteligenci.

  • „Společnost Fortinet dodává bezpečné switche již 20 let, takže má jedinečné předpoklady pro to, aby zákazníkům poskytovala i komplexní řešení bezpečného externího připojení celé sítě LAN. Jako jediný dodavatel nabízíme plně konvergované pevné a bezdrátové sítě a zabezpečení na bázi umělé inteligence prostřednictvím jediné platformy, která poskytuje přehled a zabezpečení od okamžiku, kdy se uživatel nebo zařízení připojí k síti,“ říká John Maddison, marketingový ředitel a výkonný viceprezident pro produktovou strategii společnosti Fortinet.

  Moderní podniková prostředí vyžadují novou úroveň konektivity

  Uživatelé vyžadují rychlejší připojení než dříve a mnoho podniků investuje do bezdrátových přístupových bodů (AP) nové generace, aby vyšší kapacitu zajistily. Starší switche však mnohdy nedokážou držet krok. Pokud podnik chce zajistit dostupnost sítě a pozitivní uživatelskou zkušenost, potřebuje vysoce výkonné switche, které inteligentně koordinují provoz na přístupových bodech a zabraňují vzniku úzkých míst.

  FortiSwitch 600 a 2000: přístupové a páteřní switche pro kampusové sítě

  Nově představená zařízení FortiSwitch 600 a 2000 rozšiřují nabídku bezpečných jednoduše použivatelných škálovatelných switchů společnosti Fortinet. Jsou koncipované tak, aby svým výkonem a hustotou portů splňovaly požadavky moderních podniků a aby je bylo možné rozšiřovat podle rostoucích nároků na konektivitu.

  Řada FortiSwitch 600 představuje zabezpečené přístupové switche pro kampusové sítě s přístupovou rychlostí až 5GE a páteřním připojením 25GE, které optimalizují výkon sítě pomocí inteligentních funkcí pro řízení provozu z přístupových bodů nové generace do klíčových destinací. Řada FortiSwitch 2000 je páteřní kampusový switch určený pro rozsáhlejší a složitější podniková prostředí, na nějž mohou být navázány vysoce výkonné přístupové switche, jako je FortiSwitch 600. Obě zařízení jsou vybavena záložním napájením, jak vyžadují dnešní náročná síťová prostředí.

  Platformový přístup k zabezpečení připojení

  Společnost Fortinet dodává kombinovaná síťová a bezpečnostní řešení pro pevné a bezdrátové sítě LAN již od svého založení před 20 lety. Představené přepínače jsou nejnovějšími přírůstky do platformy Fortinet pro bezpečnou konektivitu, která poskytuje komplexní zabezpečení, řízení přístupu a jednotnou správu celé sítě LAN.

  Zákazníci, kteří užívají NGFW firewally FortiGate jako přepínací kontrolér, eliminují další vrstvy a zároveň mohou využívat bezpečnostní služby FortiGuard s umělou inteligencí, jako je pokročilá ochrana proti malwaru, prevence průniku, sandboxing nebo filtrování internetového provozu. Všechny modely switchů FortiSwitch spolupracují s nástrojem FortiAIOps, tedy umělou inteligencí pro provoz IT. Tento nástroj poskytuje přehled o potenciálních problémech v síti v reálném čase a automatizuje manuální úkony. Sloučení síťových a bezpečnostních funkcí do jediného řešení poskytuje bezprecedentní přehled o celé síti LAN a umožňuje funkce řízení přístupu k síti (NAC), jako je profilování a zavádění nových uživatelů a zařízení, a to bez dalších nákladů.

  Díky tomuto progresivnímu přístupu se Fortinet již tři roky v řadě umisťuje v segmentu „vizionářů trhu“ v magickém kvadrantu Gartner® pro infrastrukturu pevných a bezdrátových sítí LAN a šest let za sebou se stal volbou zákazníků v průzkumu Gartner Peer Insights™ v téže kategorii.

  Další zdroje (v angličtině)

  O společnosti Fortinet

  Fortinet (NASDAQ: FTNT) je hnací silou vývoje kybernetické bezpečnosti a konvergence síťových a bezpečnostních technologií. Jejím posláním je zabezpečit uživatele, zařízení a data na všech místech. Poskytuje tak kybernetickou bezpečnost všude tam, kde ji uživatelé potřebují, a to díky nejrozsáhlejšímu a nejucelenějšímu portfoliu řešení zahrnujícímu více než 50 produktů podnikové třídy. Řešením společnosti Fortinet, která patří k nejrozšířenějším, nejčastěji patentovaným a nejlépe ověřeným na trhu, důvěřuje přes půl milionu zákazníků. Fortinet Training Institute, jeden z největších a nejširších školicích programů v oboru, se snaží všem zpřístupnit vzdělání v oblasti kybernetické bezpečnosti a nové kariérní příležitosti. FortiGuard Labs, elitní výzkumná organizace společnosti Fortinet, vyvíjí a využívá špičkové technologie strojového učení a umělé inteligence s cílem poskytovat zákazníkům včasnou konzistentní ochranu nejvyšší úrovně spolu s informacemi o hrozbách, na něž mohou okamžitě reagovat. Další informace naleznete na stránkách https://www.fortinet.com, v blogu společnosti Fortinet a na stránkách laboratoří FortiGuard Labs.

  Copyright © 2023 Fortinet, Inc. Všechna práva vyhrazena. Symboly ® a ™ označují ochranné známky společnosti Fortinet, Inc., jejích dceřiných a přidružených společností. Mezi ochranné známky společnosti Fortinet patří mimo jiné: Fortinet, logo Fortinet, FortiGate, FortiOS, FortiGuard, FortiCare, FortiAnalyzer, FortiManager, FortiASIC, FortiClient, FortiCloud, FortiMail, FortiSandbox, FortiADC, FortiAI, FortiAIOps, FortiAntenna, FortiAP, FortiAPCam, FortiAuthenticator, FortiCache, FortiCall, FortiCam, FortiCamera, FortiCarrier, FortiCASB, FortiCentral, FortiConnect, FortiController, FortiConverter, FortiCWP, FortiDB, FortiDDoS, FortiDeceptor, FortiDeploy, FortiDevSec, FortiEdge, FortiEDR, FortiExplorer, FortiExtender, FortiFirewall, FortiFone, FortiGSLB, FortiHypervisor, FortiInsight, FortiIsolator, FortiLAN, FortiLink, FortiMoM, FortiMonitor, FortiNAC, FortiNDR, FortiPenTest, FortiPhish, FortiPlanner, FortiPolicy, FortiPortal, FortiPresence, FortiProxy, FortiRecon, FortiRecorder, FortiSASE, FortiSDNConnector, FortiSIEM, FortiSMS, FortiSOAR, FortiSwitch, FortiTester, FortiToken, FortiTrust, FortiVoice, FortiWAN, FortiWeb, FortiWiFi, FortiWLC, FortiWLM a FortiXDR. Ostatní ochranné známky jsou vlastnictvím příslušným subjektů. Společnost Fortinet nezávisle neověřila prohlášení a certifikace, které jsou zde připsány třetím stranám, ani tato prohlášení nezávisle nepotvrzuje. Bez ohledu na jakýkoli případný rozpor nic z výše uvedeného nepředstavuje záruku, garanci, dohodu, závaznou specifikaci nebo jiný závazek společnosti Fortinet ani vyjádření úmyslu jakýkoli závazek uzavřít. Informace o výkonu a další specifikace uvedené v tomto dokumentu se mohou vztahovat k určitým konkrétním prostředím.

  Sledujte nás na sítích

  Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

  Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací.

  Společnost Motorola jmenovala Danielu Idi marketingovou ředitelkou pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA)

  Společnost Motorola jmenovala Danielu Idi marketingovou ředitelkou pro region EMEA. Daniela přichází ze společnosti Lenovo, kde pracovala od roku 2020 jako ředitelka marketingu pro spotřebitele a teritoria v regionu EMEA a globální ředitelka marketingu pro prémiové spotřebitele. Daniela Idi přináší na tuto pozici bohaté zkušenosti, neboť posílila marketingovou nabídku společnosti Lenovo pro spotřebitele, vybudovala prémiovější hodnotu společnosti a urychlila obchodní růst ve všech nabídkách produktů a služeb.

  Jak přimět zákazníky k opakovaným nákupům? Na akci ShopMasters poradí experti na retenci

  Akce ShopMasters s podtitulem E-shopy e-shopům se uskuteční 15. února ve Visionary v pražských Holešovicích. Tentokrát se zaměří na sdílení zkušeností a know-how z oblasti zákaznické retence. Své osvědčené přístupy platné i v době krize představí formou přednášek a mastermindů experti z Košíku, Grizly nebo Alensy.

  KodlContemporary představuje unikátní projekt s Porsche 911 GT3 Touring

  Současné české umění a automobilový design se spojily v jedinečném uměleckém projektu KodlContemporary a Porsche, který představí fascinující fúzi umění a designu. Na exkluzivní úpravě vozu Porsche 911 GT3 Touring se podílel výtvarník Jan Kaláb, který vytvořil barevný gradient exteriéru, umělec a designér Lukáš Novák, jenž je autorem skleněných fragmentů v interiéru legendárního sportovního automobilu. Výsledné dílo zachytila objektivem renomovaná fotografka Alžběta Jungrová.

  Přístupové údaje do eGovernmentu nepatří

  Digitalizace jako podstatný ukazatel modernizace státu je dnes jedním z nejčastěji skloňovaných výrazů. Jejím klíčovým parametrem je pak bezpečnost a autentizace uživatelů. Zejména pak ve spojitosti s datovými schránkami a způsobem přihlašování do nich stále často narážíme na neopodstatněnou otázku, zda ta která platforma umožňuje přihlášení do datové schránky pomocí přístupových údajů. Tato otázka u odborníků na bezpečnost dat vyvolává smíšené pocity mimo jiné i proto, že počet držitelů nějakého prostředku elektronické identifikace napojeného na kvalifikovaný systém provozovaný v souladu s požadavky zákona č. 250/2017 Sb. o elektronické identifikaci je oproti vlastníkům datové schránky fyzické osoby násobně vyšší. Zatímco počet datových schránek fyzických osob překonal hranici osmi set tisíc až koncem září letošního roku[1], již v březnu bylo dle dostupných údajů vydáno přes dvanáct milionů prostředků elektronické identifikace. Tedy patnáctkrát více.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

  Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací.

  Společnost Motorola jmenovala Danielu Idi marketingovou ředitelkou pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA)

  Společnost Motorola jmenovala Danielu Idi marketingovou ředitelkou pro region EMEA. Daniela přichází ze společnosti Lenovo, kde pracovala od roku 2020 jako ředitelka marketingu pro spotřebitele a teritoria v regionu EMEA a globální ředitelka marketingu pro prémiové spotřebitele. Daniela Idi přináší na tuto pozici bohaté zkušenosti, neboť posílila marketingovou nabídku společnosti Lenovo pro spotřebitele, vybudovala prémiovější hodnotu společnosti a urychlila obchodní růst ve všech nabídkách produktů a služeb.

  Jak přimět zákazníky k opakovaným nákupům? Na akci ShopMasters poradí experti na retenci

  Akce ShopMasters s podtitulem E-shopy e-shopům se uskuteční 15. února ve Visionary v pražských Holešovicích. Tentokrát se zaměří na sdílení zkušeností a know-how z oblasti zákaznické retence. Své osvědčené přístupy platné i v době krize představí formou přednášek a mastermindů experti z Košíku, Grizly nebo Alensy.

  KodlContemporary představuje unikátní projekt s Porsche 911 GT3 Touring

  Současné české umění a automobilový design se spojily v jedinečném uměleckém projektu KodlContemporary a Porsche, který představí fascinující fúzi umění a designu. Na exkluzivní úpravě vozu Porsche 911 GT3 Touring se podílel výtvarník Jan Kaláb, který vytvořil barevný gradient exteriéru, umělec a designér Lukáš Novák, jenž je autorem skleněných fragmentů v interiéru legendárního sportovního automobilu. Výsledné dílo zachytila objektivem renomovaná fotografka Alžběta Jungrová.

  Přístupové údaje do eGovernmentu nepatří

  Digitalizace jako podstatný ukazatel modernizace státu je dnes jedním z nejčastěji skloňovaných výrazů. Jejím klíčovým parametrem je pak bezpečnost a autentizace uživatelů. Zejména pak ve spojitosti s datovými schránkami a způsobem přihlašování do nich stále často narážíme na neopodstatněnou otázku, zda ta která platforma umožňuje přihlášení do datové schránky pomocí přístupových údajů. Tato otázka u odborníků na bezpečnost dat vyvolává smíšené pocity mimo jiné i proto, že počet držitelů nějakého prostředku elektronické identifikace napojeného na kvalifikovaný systém provozovaný v souladu s požadavky zákona č. 250/2017 Sb. o elektronické identifikaci je oproti vlastníkům datové schránky fyzické osoby násobně vyšší. Zatímco počet datových schránek fyzických osob překonal hranici osmi set tisíc až koncem září letošního roku[1], již v březnu bylo dle dostupných údajů vydáno přes dvanáct milionů prostředků elektronické identifikace. Tedy patnáctkrát více.